پیام تسلیت رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، به مناسبت درگذشت حجت الاسلام و المسلمین علیرضا صفایی حائری (رضوان الله تعالی علیه) امام جمعه میناب
تصویر خبر

متن پیام:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

خانواده مکرم مرحوم مغفور، جناب حجۀالاسلام والمسلمین آقای علیرضا صفائی حایری(رضوان‌الله‌تعالی‌علیه)

سلام علیکم و رحمۀ الله؛

     رحلت این امام جمعه ولایتمدار، موفق، جهادگر و مخلص که به شایستگی پرچمداری نهادی پربرکت و رحمانی را با همراهی اهالی شریف " میناب "  بر عهده داشته و منشاء خدمات و برکات فراوان بوده اند، آزمونی برای صبر و استقامت اهل بیت مؤمن و متوکل ایشان محسوب می شود و جلوه ای دیگر از مقام تسلیم و رضای بندگانش را به مقربان درگاه حضرتش خواهد نمایاند و اسباب رفعت روحی و معنوی اهل معنا را فراهم خواهد آورد.

آن عالم خستگی ناپذیر که به عنوان محور وحدت در میان مؤمنین شناخته می شد، عمر شریف خود را وقف نشر معارف دینی، حقایق ایمانی و تربیت نفوس نمود و زندگی زاهدانه و حیات نورانی خود را تجسمی مبرهن از " عاش سعیدا و مات سعیدا " قرار داد.

اینجانب ، ضمن طلب صبر و اجر اهلبیت مکرم از درگاه پروردگار متعال، این ضایعه را به همه ارادتمندان تسلیت عرض نموده و رحمت و مغفرت واسعه حق برای روح مطهرش و استمرار در طریق ولایت برای رهپویانش مسئلت می نمایم.

دعاگوی وجود شریفتان هستم و امیدوارم شفاعت حضرت فاطمه زهرا ( سلام الله علیها ) شامل حال همه ما بشود. 

محمد جواد حاج علی اکبری

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه

 

گذری کوتاه بر زندگانی مرحوم صفائی حائری:

مرحوم حجت الاسلام و المسلمین علیرضا صفایی حائری (ره)، فرزند عباس، امام جمعه میناب در استان هرمزگان، در ۱۳۳۵ شمسی در قم متولد شد. پس از گذراندن دوره ابتدایی، در ۱۳۴۸ شمسی به تحصیل علوم دینی روی آورد و مقدمات و بخشی از دروس سطح را نیز نزد استادانی، چون حجج اسلام:علی صفایی و نظری منفرد آموخت. در ۱۳۵۴ شمسی ترک تحصیل کرد و به همکاری با موسسه در راه حق و صندوق تعاون اسلامی مشغول شد؛ وی بار دیگر در ۱۳۶۰ شمسی فراگیری علوم دینی را از سر گرفت و دوره سطح را نزد حضرات آیات: مصطفی اعتمادی ،محمدتقی ستوده، قدیری ،مؤیدی و ممدوحی به پایان برد. پس از آن به مدت هشت سال در دروس خارج حضرات آیات :ناصر مکارم شیرازی و محمد علی گرامی حضور یافت .

مرحوم صفایی در سمت روحانی طرح هجرت، به مدت هفت سال در مناطق سنی نشین استان هرمزگان به فعالیت‌های فرهنگی پرداخت و در سال ۱۳۸۳ شمسی مسئولیت دفتر امور اهل سنت استان هرمزگان را برعهده گرفت. تبلیغ دین در مناطق مختلف از دیگر فعالیت های اوست.

حجت الاسلام و المسلمین صفایی در شهریور ۱۳۸۷ شمسی به امامت جمعه شیعیان شهرستان بستک در استان هرمزگان منصوب شد. نخستین امام جمعه این شهرستان است. وی در تیرماه سال ۱۳۸۹ به امامت جمعه شهرستان کمیجان در استان مرکزی منصوب شد و پس از چند ماه مجدداً با درخواست اهالی بستک و تصویب شورای سیاستگذاری ائمه جمعه به امامت جمعه بستک منصوب شد. و بعد از آن عهده دار امامت جمعه بندرخمیر گشت. مرحوم صفایی در تاریخ از آبان 1398 با حکم ریاست شورای سیاستگذاری ائمه جمعه به امامت جمعه میناب منصوب شد.

حجت الاسلام و المسلمین صفائی در مورخ 1399/05/11 بعلت بیماری دار فانی را وداع گفت.


چهارشنبه 1399/5/22 - 42 : 16

پرتال استان ها

 

آخرین اخبار