نماز جمعه پایگاه وحدت و بصیرت است
تصویر خبر
نماز جمعه مظهر عزم ملی، وحدت و همدلی است، این پایگاه عبادی، سیاسی و فرهنگی در تحکیم بخشی پایه های انقلاب و تداوم راه نظام جمهوری اسلامی نقش بسزایی دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از خرم آباد، نماز جمعه اجتماعی بزرگ و هفتگی است، اقامه نماز جمعه تجلی وحدت و همدلی است و این وحدت رمز پیشرفت ایران اسلامی است.

 اولین نماز جمعه ایران اسلامی پس از پیروزی انقلاب به دستور امام خمینی(ره) در دانشگاه تهران در تاریخ پنجم مرداد ماه سال ۱۳۵۸ توسط مرحوم آیت الله طالقانی اقامه شد.

 سالروز اقامه اولین نماز جمعه در پنج مرداد، فرصتی برای یادآوری ارزش ها، تبیین و ترویج آن ببن نسل جوان است، نماز جمعه از دستاوردهای انقلاب اسلامی است و امروز باید از ظرفیت نماز جمعه در زمینه بازگو کردن دستاوردها استفاده شود.

 نماز جمعه بزرگ ترین قرارگاه عبادی سیاسی است و در این پایگاه مسائل روز دنیا مطرح می شود، قرارگاه فرهنگی نماز جمعه در ارتقای معنویت و نهادینه سازی ارزش ها نقش آفرین است.

 شرکت در نماز جمعه امری واجب بوده و این حضور خنثی کننده توطئه های دشمنان است، حضور مردم در صف های نماز جمعه وحدت و همدلی را بین مردم و مردم و مسئولان تقویت می کند، این حضور پشتوانه عظیم انقلاب اسلامی است.

 خطبه های نماز جمعه سبب بصیرت بخشی و هوشیاری آحاد مردم شده و با روشنگری بین نسل نو می توان آنان را در برابر هجمه ها و آسیب های اجتماعی مصون ساخت ودر رشد فرهنگ و اخلاق جامعه نقش آفرین شد.

 نماز جمعه سبب بیداری مردم است، در نمازجمعه مسائل دنیای اسلام و موضوعات روز جامعه و مشکلات مردم مطرح می شود، تریبون نماز جمعه فرصتی برای بیان، پیگیری و رفع مشکلات مردم از طرف مسئولان است.

 نماز جمعه قرارگاه ایمان، اخلاق، معنویت  بصیرت است و همواره مورد هجمه دشمن فرار دارد، باید با تقویت کارکردهای فرهنگی و فراهم ساختن زمینه حضور حداکثری مردم، جذب جوانان و گسترش پایگاه های اقامه نماز جمعه جلوی دسیسه های دشمنان گرفته شود.

 به گفته رهبر معظم انقلاب نماز جمعه مظهر عزم ملی و سیاسی است، پیامبر اکرم از نماز جمعه به عنون حج مساکین یاد کرده است و این مهم نشان از اهمیت و جایگاه نماز جمعه است.

 زمینه حضور حداکثری جوانان در نماز جمعه فراهم شود

 حجت الاسلام سیدمحسن موسوی، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در خرم آباد، با اشاره به اهمیت قرآن کریم گفت: بهترین مبنأ در زمینه بیان اهمیت نماز جمعه قرآن کریم است، جایگاه و شأن نماز جمعه را باید برای مردم به ویژه نسل امروز تبیین کرد و در زمینه جذب جوانان و فراهم سازی زمینه حضور حداکثری جوانان در نماز جمعه برنامه ریزی شود.

 امام جمعه پلدختر با اشاره به فرمایش امام راحل در اقامه اولین نماز جمعه، خاطرنشان کرد: امروز نماز جمعه به عنوان یک پایگاه در حال گسترش است.

وی بیان داشت: نمایزجمعه پایگاه وحدت و همدلی است، خطبه های نماز جمعه زمینه ساز بصیرت بخشی و آگاهی دادن به مردم نسبت به مسائل روز دنیا و بیان مسائل و مشکلات جامعه است.

 نماز جمعه نمایشی از قدرت سیاسی اجتماعی است

 حجت الاسلام سیدعلی حسینی، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از خرم آباد، اظهار داشت: نماز جمعه آثار و برکات فرهنگی، تربیتی و اجتماعی فراوانی در پی دارد.

 امام جمعه بروجرد بیان کرد: تقویت وحدت و همدلی، تقویت ایمان و معنویت در جامعه به ویژه بین جوانان، رشد فکری سیاسی مردم از جمله آثار نماز جمعه است.   

وی خاطرنشان کرد: نماز جمعه نمایشی از قدرت سیاسی اجتماعی است، اقامه نماز جمعه خار چشم دشمن و خنثی کننده توطئه های دشمنان است، اقامه نماز جمعه نامایدی بین دشمنان در راستای رسیدن به اهدافشان را زیاد می کند.

منبع: خبرگزاری شبستان


چهارشنبه 1399/5/22 - 35 : 17

پرتال استان ها

 

آخرین اخبار