ترابی:
نماز جمعه پایگاه پیوند ناگسستنی امت با ولایت است
تصویر خبر
امام جمعه رباط کریم. گفت: نماز جمعه پایگاه همبستگی و انسجام است و باید وحدت و اتحاد میان مردم و مسئولین را تقویت کند.

حجت الاسلام والمسلمین ترابی امام جمعه شهرستان رباط کریم در گفت و گو با خبرنگار نبأپرس، به مناسبت گرامیداشت پنجم مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی اظهارکرد: فرا رسیدن پنجم مرداد ماه،سالروز اقامه اولین نماز جمعه کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی به فرمان نورانی حضرت امام خمینی "ره" و به امامت مرحوم آیت الله طالقانی، در رابطه با اهمیت و جایگاه نماز جمعه روز ستودنی است و این روز را به عموم مردم و مسئولان تبریک عرض می کنم. 

وی گفت : آیات نهم تا آخر سوره مبارکه جمعه بر اهمیت نماز جمعه در دین مبین اسلام اشاره می کند.

امام جمعه رباط کریم در ادامه افزود؛ نماز جمعه پایگاه وحدت و اتحاد امت اسلامی است و تریبون نماز جمعه تریبون وحدت و امام جمعه منادی اتحاد و انسجام در میان مردم است.

ترابی بیان کرد : نماز جمعه جایگاه آگاهی بخشی به مردم است و اسلام عزیز مناسبت ترین جایگاه برای بیان مسائل سیاسی را نماز جمعه می داند‌.

امام جمعه رباط کریم خاطر نشان کرد: نماز جمعه کانون خنثی سازی تمام توطئه های دشمن است و در طول ۴۱ پس از انقلاب همه توطئه های دشمن در نماز جمعه توسط نمازگزاران و خطیبان جمعه خنثی شده است.

وی در ادامه افزود: نماز جمعه پایگاه پیوند ناگسستنی امت با ولایت است و نماز جمعه جایگاه ترسیم سیاست های رسمی نظام مقدس جمهوری اسلامی است که از سوی ولی امر مسلمین جهان ترسیم می شود.

حجت الاسلام والمسلمین ترابی در رابطه با ویژگی های یک امام جمعه موفق اظهار داشت؛ یک امام جمعه موفق زمانی موفق است که با زبان عمل، مردم را به اسلام ، نظام ، زیبایی ها و خوبی دعوت بکند.

وی تاکید کرد: امام جمعه باید عامل به گفته هایش باشد تا از تاثیر گذاری در اذهان و میان مردم برخوردار شود.

ترابی اضافه کرد: امام جمعه موفق امام جمعه ای است که بتواند با مردم بخصوص قشر جوان و نوجوان ارتباط برقرار کند و مهارت ارتباط گیری با افراد را داشته باشد تا بتواند جوانان و نوجوانان را جذب نماز جمعه و معنویت نماز جمعه کند.

خطیب جمعه رباط کریم در رابطه با جذب جوانان به نماز جمعه بیان داشت؛از مهم ترین روشها برای جذب جوانان این است که کارهای نماز جمعه را به جوانان باید سپرد تا بتوانند در این عرصه نقش آفرینی کنندو برای جذب جوانان باید به آنها بها داد و در طول هفته ارتباط قوی و پدر پی با آنها برقرار کرد.

حجت الاسلام والمسلمین ترابی در خصوص فعالیت‌های اجتماعی نماز جمعه گفت؛ نماز جمعه یک کانون پر برکتی است که در آن به فعالیت‌های سیاسی،اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی پرداخته میشود.

وی مختصر به یکی از فعالیتهای اجتماعی در رابطه با رزمایش مواسات اشاره کرد و گفت؛ رزمایش مواسات و کمک مومنانه با محوریت امام جمعه و نماز جمعه برگزار شد که حسب الامر ولی مسلمین جهان همه شهرهای ایران اسلامی در یک رغابت سالم و سازنده بسیار خوب درخشیدند و در صحنه حاضر شدند.

امام جمعه رباط کریم در ادامه خاطرنشان کرد ؛ ارتباط تنگاتنگ با جوانان انقلابی شهر ها از مطالباتی است که نهاد امامت جمعه تلاش در اجرای آن دارند.و خطبه های نماز جمعه از نظر محتوا باید حائز اهمیت باشد. 

ترابی گفت: نماز جمعه پایگاه همبستگی و انسجام است،باید وحدت و اتحاد میان مردم و مسئولین را تقویت کند. و مطالبه دیگر ارتباط با مسئولین و نگاه نماز جمعه به مشکلات محرومین و مستضعفین است که خوشبختانه در این مورد هم خوب عمل شده است.

حجت الاسلام والمسلمین ترابی در پایان به تعدادی از اقدامات ابتکاری انجام شده در ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان رباط کریم اشاره داشت که این ابتکارات عبارت اند از؛

۱-میز شمیم خدمت که هر هفته با حضور رئیس،معاونین و برخی کارشناسان ادارات جهت بررسی و حل مشکلات مردم در نماز جمعه برپا می گردد.

۲-اعزام گروه های جهادی ستاد برگزاری نماز جمعه رباط کریم به روستاها جهت انجام فعالیت های فرهنگی، اجتماعی،کمک به فقرا،توزیع بسته های معیشتی ، لوازم التحریر، مشاوره های مختلف و خدمات دیگر در طول یک روز اردوی جهادی که مشغول به خدمات رسانی می‌شوند.

۳-نشست نماز گزاران با خانواده شهدا که در این نشست جوانان و نوجوانان با حضور در کنار همسران،فرزندان و خانواده شهدا به پرسش سوالاتی در مورد شهیدان مانند:روش زندگی شهدا،وصیت نامه شهیدان و ... میپردازند.

۴-دوخت رایگان چادر و اهدای آن به نماز گزاران جمعه جهت تبلیغ حجاب برتر در حوزه عفاف و حجاب

۵-برگزاری نمایشگاهی از فعالیت ها و خدماتهای پشت جبهه من جمله: پخت نان ، جمع آوری کمک ها،خیاطی کردن در خانه ها برای رزمندگان، بسته های ارزاق برای رزمندگان جهت ارسال به جبهه و دیگر موارد

منبع:  نبأ پرس


چهارشنبه 1399/5/22 - 50 : 16

پرتال استان ها

 

آخرین اخبار