انتشار محتوا

انقلاب اسلامی به ملت و کشور ایران عزّت داد.
تصویر خبر
رئیس شورای راهبردی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان اصفهان با اشاره به لزوم تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی برای اقشار مختلف مردم گفت: انقلاب اسلامی به ملت و کشور ایران عزّت داد و امروز شاهد ذلیل تر شدن کشورهای منطقه هستیم.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در سومین جلسه شورای راهبردی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان اصفهان با بیان این مطلب اظهار داشت: اگر آنچه را که انقلاب اسلامی به ما داده است به درستی درک کنیم باید هر ماه جشن گرفت و به خاطر آن خدا را شاکر بود.

وی با بیان اینکه باید ببینیم از نظر یک انسان معنوی و الهی، انقلاب چه دستاوردهایی را برای ما داشته است، افزود: امروز آزادی، عزت، سربلندی، ایستادگی در مقابل دنیای کفر و استقلال را داریم؛ اما در مقابل، همه کشورهای منطقه حتی با حمایت آمریکا ذلیل تر از قبل شده‌اند چراکه آنان هیچگاه اجازه شلیک یک گلوله را ندارند اما سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای انتقام خون شهدای حادثه تروریستی اهواز، به مقر تروریست ها موشک شلیک می کند.

رئیس شورای راهبردی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان اصفهان، دستاوردها و پیشرفت های مادی را در مقابل پیشرفت های معنوی دارای ارزش کمتری دانست و تصریح کرد: خداوند در قرآن کریم می فرماید اگر مؤمنان ناراحت نمی شدند، من به اندازه ای به کفار می دادم که سقف خانه هایشان را طلا کنند اما باید به خاطر داشت که این افراد به فرموده قرآن کریم همانند الاغ یا پست تر از آن هستند.

وی با اشاره به شرایط ایران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی عنوان کرد: شاه پول نفت کشور را  به اسرائیل می داد که ضد اسلام به کار می گرفت اما امروز ما بر روی پای خود ایستاده ایم و با وجود شرایط تحریم و جنگ تحمیلی، دستاوردها و پیشرفت های مختلفی را داریم.

آیت الله طباطبایی نژاد با بیان اینکه امروز به برکت خون شهدا سربلند هستیم، ابراز کرد: ایران اسلامی با سرعت زیاد در حوزه انرژی هسته ای پیشرفت داشت، در مسائل پزشکی نیز همینگونه پیشرفت داشته ایم، من به خاطر دارم که قبل از انقلاب پزشکان هندی و پاکستانی برای معالجه بیماران به ایران می آمدند اما امروز میزبان بیماران کشورهای مختلف و منطقه هستیم.

وی با بیان اینکه باید این دستاوردها را برای مردم بیان کرد، گفت: ؛ هر کسی برای فرزندان خود پیشرفت های نظام اسلامی را بگوید البته باید در مسائل اقتصادی تلاش بیشتری انجام داد و حرکت و شتاب آن را افزایش دهیم.

در ابتدای این دیدار جعفر عسکری، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان با اشاره به تشکیل کارگروه های هجده گانه در شورای راهبردی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان اصفهان گفت: انتظار می رود، پس از تشکیل این کارگروه ها، اعضاء نسبت به تبیین دستاوردها و پاسخگویی به شبهات و ارائه کارنامه دستاوردهای انقلاب اسلامی اقدام لازم را داشته باشند.

وی گفت:  دیدار با مقام معظم رهبری، دیدار مراجع عظام، تجلیل از شهدایی که بیشترین اثرگذاری را در پیروزی انقلاب اسلامی داشته اند، برگزاری همایش تبیین اندیشه های امام خمینی(ره)، برگزاری جشنواره فیلم کوتاه اقتدار، برگزاری نشست ادیان توحیدی، برگزاری همایش چهره های ماندگار، تدوین کارنامه های نظام اسلامی و غیره از جمله برنامه های پیشنهادی برای چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در نیمه دوم سال است.

گفتنی است در این جلسه، نماینده هر یک از کارگروه ها اقدامات و برنامه های خود را به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تشریح کردند.