سند تحول آموزش و پرورش به صورت جدی دنبال شود
تصویر خبر

حجت الاسلام‌والمسملین حسن علیدادی‌سلیمانی در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به ضرورت اجرای کامل سند تحول آموزش و پرورش بیان کرد: انقلاب اسلامی تحولی بزرگ در همه عرصه‌ها ایجاد کرد. نظام اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کشور باید متناسب با اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی تغییر کند و بخش مهمی از این تغییر نیز مربوط به عرصه آموزش و پرورش و آموزش عالی است. 

 امام جمعه کرمان با بیان اینکه ما باید مبتنی بر الگوی بومی خودمان و با استفاده از تجارب دنیا، یک نظام آموزشی پیشرفته را داشته باشیم، گفت: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش متولی چنین تغییر رویکردی است و باید به صورت جدی دنبال شود.

 وی در پایان اظهار کرد: اگر به نسخه بومی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که مناسب با فرهنگ و تمدن کشورمان است مراجعه نکنیم، اهل نفوذ نسخه‌های بیگانه مثل سند توسعه پایدار ۲۰۳۰ را به ما تحمیل خواهند کرد و عواقب آن دامنگیر ملت ما خواهد شد.

 رهبر معظم انقلاب اسلامی ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ در دیدار هزاران نفر از معلمان سراسر کشور، آموزش و پرورش را زیر ساخت اصلی علم و تحقیق در کشور دانستند و با تأکید بر لزوم اهتمام جدی مسئولان برای اجرایی کردن سند تحول آموزش و پرورش، فرمودند: وظیفه آموزش و پرورش تربیت نسلی «با ایمان، با وفا، مسئولیت پذیر، دارای اعتماد به نفس، مبتکر، راستگو، شجاع، با حیا، اهل تفکر و اندیشه، عاشق کشور و نظام و مردم، و دوستدار مصالح کشور» است.

منبع: خبرگزاری میزان


پنج شنبه 1399/9/13 - 14 : 20

پرتال استان ها

 

آخرین اخبار